e-mail: predaj@centrumbiomasy.sk, phone: +421 917 914 489
Košík je prázdny...
0.00

MetalERG

Kotol na slamu Biowat


Typ: Biowat - Columbidae, Druh paliva: Slama, Obilie, Štiepka, Materiál: Oceľ, Výkon: 25 - 100 kW, Účinnosť: 82 %

Dostupnosť: Na objednávku

Cena na vyžiadanie
Opýtať sa na cenu


Popis

Kotly na biomasu BIOWAT - Columbidae o vykone 25 - 100 kW

Kapacita palivovej komory sa vyberá tak, že ani v najhorších podmienkach (-20 ° C, vietor) nebolo potreba čerpať paliva v noci.

Na rozdiel od kotlov EKOPAL, kotle na biomasu Biowat Columbidae pomaly spaľujú palivo. Rýchlosť spaľovania sa riadi ručným nastavením klapky primárneho vzduchu. Prax ukazuje, že používatelia s ňou nemajú problémy.

Kotly na biomasu Columbidae pracujúce na prirodzenom ponore, bez ventilátorov. Primárny vzduch sa spotrebuje na čiastočné spaľovanie paliva v spodnej časti spaľovacej komory (tj splyňovanie). Spaľovacia komora je v celom rozsahu obložená šamotovými kamienkami, z tejto komory plyny prechádzajú cez zariadenie, ktoré sa volá karburátorom k hornej časti keramickej spaľovacej komory. V karburátore sa plyn zmieša s predhriatým sekundárnym vzduchom. V spaľovacom priestore prechádzajú plyny (výfukové plyny) do výmenníkov. Teplota výfukových plynov je regulovaná zrušením dymnicowej chlopní. Dymova klapka sa úplne otvorí pri osvetlení kotla a núdzového stavu, ak teplota vody stúpne nad 95 ° C.

Kotol Columbidae sa namontuje priamo na existujúcu inštaláciu namiesto alebo paralelne s uhoľným kotlom. Inštalácia musí byť otvorená.

Séria U - kotly univerzálne drevo a / alebo slamka, v ktorých sa nachádza konvenčná kocka s palivovou komorou (40x40x80). Môžu pracovať gravitáciou, bez obehového čerpadla. Hlavným palivom je drevo. Kotol U - 300 umožňuje spalovanie "meter" - dĺžku 1m. Kotol U-360 umožňuje spalovanie  "buničina" - dĺžka 1,2 m.
   

Séria S - primárne palivo je slama môže spáliť drevo. Sú charakterizované väčšími rozmermi a hmotnosťou ako kotly radu U Jeden nabíjací štyri balíky slamy sú dostatočné na vykurovanie domu s rozlohou 200 - 230 m2 v nepriaznivom prostredí bez nutnosti naplnenia v noci. V podstate sú tieto kotly nastavené na nulovú úroveň, doma alebo v existujúcich budovách.

Bioplynové palivo naplní Columbida dva, trikrát denne. Na ohrev domu s rozlohou 250 m2 s kotolňou na báze biomasy Columbidae bolo dostatočné zásobovanie slamy zo 4,5 až 5 hektárov.

Druhy dreva a slamy sú neutrálne, môžete tiež použiť piliny zmiešané s kúskami dreva alebo slamy stohované. Po vykurovaní kotla môže byť vypálená aj hrubá guľatina. V opačnom prípade, ako v kotloch EKOPAL na biomasu, palivo sa môže počas prevádzky doplniť.

Detailné info

Systémová
Výrobca MetalERG
Názov Kotol na slamu Biowat
Typ Biowat - Columbidae
Záruka 24 mesiacov
Špecifikácia
Druh paliva Slama, Obilie, Štiepka
Materiál Oceľ
Výkon 25 - 100 kW
Účinnosť 82 %