e-mail: predaj@centrumbiomasy.sk, phone: +421 917 914 489
Košík je prázdny...
0.00

Napísali o nás: "V Banskej Bystrici pribudne ojedinelý supermarket"

V sobotu 11.6.2011 o 10.00 hod. sa v Banskej Bystrici otvárajú pre zákazníkov brány nového supermarketu s názvom Supermarket CENTRUM BIOMASY®. V rámci otvorenia prevádzkovatelia supermarketu srdečne pozývajú širokú verejnosť na Deň otvorených dverí (11.6.2011, 10.00-17.00 hod.), pre návštevníkov supermarketu je pripravené aj občerstvenie.

Možno povedať, že ide o ojedinelý a špeciálne zameraný druh supermarketu, kde hlavným cieľom je ponúknuť zákazníkom široký výber ponúkaného sortimentu, a to najmä kotly s príslušenstvom. Na Slovensku dosiaľ chýbal druh klasického kamenného obchodu tohto typu, preto je obrovským prínosom to, že zákazník už nie je odkázaný pri výbere kotla najmä na ponuku z internetu, ale má priestor, kde sú koncentrované takmer všetky značky na trhu spolu s odborným poradenstvom.

V supermarkete je pre zákazníkov k dispozícii bohatá ponuka kotlov od širokého okruhu výrobcov, pričom v ponuke prevažujú slovenské a české etablované značky kotlov. Zákazník má možnosť si vybrať rôzne druhy kotlov, napr. klasické kotly na tuhé palivo, splyňovacie kotly na drevo, kotly na pelety, kotly na štiepku, oceľové kotly, liatinové kotly, automatické kotly, ako aj kotly na plyn a elektrickú energiu.

Novootvorený supermarket v rámci svojich služieb ponúka aj služby e-shopu, predaj kotlov na splátky, ďalej zabezpečuje dopravu k zákazníkovi, montáž u zákazníka, zaškolenie obsluhy a ako samozrejmosť je záručný a pozáručný servis.

Prínosom pre zákazníka je široká ponuka kotlov, pričom ambíciou supermarketu je plne uspokojiť potreby od menej náročného zákazníka až po náročného zákazníka, preto hlavným cieľom je, aby si každý zákazník našiel to „svoje“ a aby odchádzal spokojný.

Supermarket bude otvorený v pracovných dňoch od 9.00-17.00 hod. a v so- botu v čase od 10.00-13.00 hod.

Viac informácií v priloženom dokumente!

 

Budúcnosť je v poľnohospodárskej biomase    

Poľnohospodárske družstvo Rastislavice patrí k prosperujúcim. V oblasti riadiacej politiky mali vždy jasno a nikdy sa nebránili novým nápadom. Myšlienka zriadenia peletizačnej linky bola preto vítaná. Naštartovaním výroby peliet pre vlastné využitie sa tak podniku, v rámci nadprodukcie výroby, črtá i nová možnosť príjmov z ich predaja.

PD Rastislavice hospodári na celkovej výmere niečo cez 1160 hektárov. Živočíšnej výrobe sa už dlhší čas nevenujú, a tak je prakticky všetka produkcia určená na odbyt. Sú to klasické plodiny osevného postupu ako jačmeň, pšenica, kukurica a z olejnín repka a slnečnica.

Jednoduché rozhodnutie

Ako v rozhovore pre týždenník ROĽNÍCKE NOVINY uviedol Ing. Ľubomír Mudroch, ekonomicko-technický zástupca riaditeľa, v súčasnosti sa podnik, čo sa ekonomiky týka, nachádza v celkom zastabilizovanom stave. Svedčí o tom aj tohoročné skvelé umiestnenie na treťom mieste v súťaži TOP Agro. „Máme svoj systém práce a vlastné aktivity, ktorými sa dokážeme celkom slušne uživiť. To však neznamená, že nemáme snahu v ďalšom napredovaní. Dôkazom toho je aj naša nedávna investícia do peletizačnej linky, od ktorej v prvom rade očakávame sebestačnosť v oblasti produkcie na vykurovanie objektov, a v neposlednom rade aj možnosť predaja nadprodukcie.“

Hlavným impulzom nákupu peletizačnej linky bol fakt, že z činnosti poľnohospodárskej prvovýroby vznikalo značné množstvo nevyužiteľného odpadu. Snaha o jeho zužitkovanie v podobe spaľovania v kotli, sa vďaka jeho zlým konzistenčným vlastnostiam míňala účinku. „Materiál mal veľmi nerovnomernú štruktúru a častokrát sa stalo, že sa prilepil na bokoch zásobníka a prerušilo sa dodávanie paliva, čo malo za následok vyhasnutie v kotli... 

Pokračovanie tu...

Články

jpg článok denník Pravda RNA0_1109_017